Head of Pig Production - Polen

International griseproduktion hvor full-line får en helt ny mening

Er du en af landbrugets fremtidige ledere, så kender du allerede Goodvalley. Men ved du også, at virksomheden ikke kun driver 26 farme i Polen med en samlet produktion på 700.000 grise, men at koncernen samtidig kontrollerer den fulde supply chain fra mark til slagteri, inklusive mølleri, transport og energifremstilling?


26 farme, der ledes, som du gør i Danmark

Du får nu mulighed for at fortsætte karrieren indenfor griseproduktion med det overordnede ansvar for en meget stor produktion - uden at miste den daglige kontakt med den operationelle del af faget.

Med 26 farme rundt om i Polen kommer du selvfølgelig til at lede gennem ledere, men da hele Goodvalleys fundament bygger på at drive landbrug og organisation, som vi gør i Danmark, er det samtidig et job, hvor du er tæt på medarbejderne og produktionen helt ud i stierne.

Der ligger naturligvis også et administrativt ansvar i jobbet, men Goodvalley er en moden organisation med et administrativt setup, som gør det muligt for dig, at holde dit fokus der, hvor værdierne skabes - i produktionen.

Det er vigtigt, at du kan være til stede, og at du naturligt er en synlig og spilbar leder, som alle i organisationen kender. Der er ikke krav til, at du har eller tager bopæl i Polen, men det er en forudsætning, at du opbygger en lokal forankring, ved at bruge din professionelle tid i Polen.


Ambitiøs landmand og leder med erfaring fra full-line produktion

Du har sikkert en stor del af dit liv beskæftiget dig med - eller er vokset op med - produktion af grise. Du kender udfordringerne i produktionen og de udefra kommende muligheder og hindringer, som erhvervet står over for.

Du har et stærkt fagligt fundament både teoretisk og, endnu vigtigere, med praktisk erfaring, optimalt fra full-line produktion i stor skala.

Du er en ambitiøs landmand, og du er allerede en del af den konsolidering og professionalisering, som griseproduktion har gennemgået de seneste årtier.

Du søger nu muligheden for at bide skeer med en endnu større produktion og ser det som et ekstra plus, at du kan bygge en international dimension på jobbet.

Som person og leder har du en autoritet, som bunder i, at du har et realistisk billede af egne kompetencer og respekt for medarbejdernes betydning for det samlede resultat. Både professionelt og privat oplever du sikkert, at du er den, som bliver spurgt til råds, når der skal træffes vanskelige beslutninger, og du tror på, at succesfulde løsninger altid bygger på en holdindsats.


Faglig og ledelsesmæssig udvikling i professionelt setup

Du har her en særlig mulighed for at udvikle dig ledelsesmæssigt og fagligt i stillingen – med en stærk og ambitiøs organisation i ryggen. Du får mulighed for tæt sparring med ligesindede kolleger som selv med succes har taget skridtet mod et større ansvar.

Derudover har du mulighed for at blive del af en visionær fødevarekoncern, hvor fokus på bæredygtighed og den danske ledelsesmodel med tillid og ansvar til den enkelte er bærende elementer i en imponerende virksomhedshistorie.

Kontakt Jesper Nielsen hos PeopleLink på 2448 2015 for yderligere oplysninger, eller send os din ansøgning og dit CV via 'Søg stillingen' hurtigst muligt.



Geografi:
Ansøgningsfrist: Snarest muligt
Arbejdssted: Polen



Vil du vide mere?

Jesper Nielsen
Kontakt Jesper Nielsen
Mobil: +45 2448 2015
E-mail: jn@peoplelink.dk